Saç İçin Vitamin Ne Demektir? En Etkili Vitamin Almanın Yolları

Saç İçin Vitamin Ne Demektir? En Etkili Vitamin Almanın Yolları

Vücudumuz için vitamin olmazsa olmaz bir maddedir. Yoğun hayat tempomuz yüzünden çoğunlukla vitaminlerimizi ya da vitamin içeren besinleri vücudumuza almakta zorlanıyoruz. Birçok vitamin olduğu gibi bu vitaminlerin vücudumuz için faydaları da bambaşkadır. Bugün vitaminlerin saç sağlığı için etkilerinden ve onları nasıl eksiksiz alabileceğimizden bahsedelim.

Saç için vitamin ihtiyacı çok çeşitlidir. D vitamini, B vitaminleri, E vitamini, çinko, demir, selenyum, biotin, folik asit güçlü ve sağlıklı saçlar için büyük önem taşıyor. Bu maddelerin saç için faydalarından bahsedecek olursam; D vitamini, çoğunlukla bağışıklık sistemini güçlendirmek için alınan bir vitamin olsa da sağlıklı bir saç, cilt ve kemik yapısı için de oldukça gereklidir. D vitamini yeni saç foliküllerinin oluşmasına destek sağlar. S Clinic patentli D vitamini ürünü S Vit içeriğindeki K2 vitamini sayesinde ekstra bir performans gösterir. D3 vitaminini K2 vitamini ile birlikte almak D vitamini tarafından taşınan kalsiyumun arterlerde ve atardamarlarda birikmesini önleyerek kemikler tarafından gerektiği yerde emilmesine yardımcı olur.

B vitaminleri, çok çeşitli olmakla birlikte saç için olmazsa olmazlardandır. B3 vitamini vücudun kan dolaşımını desteklediği için saç derisinin sağlığı bakımından çok önemlidir. B5 vitamini, saç derisini nemlendirmede ve saçların daha parlak görünmesinde etkilidir. B12 vitamini oksijeni vücutta taşıyarak demir emilimine yardımcı olur. Saçların kırılmasını engeller. C vitamini, vücutta kolajen üretimini arttırarak saç gelişimini ve çinko emilimini destekler.

Çinko minerali, saç dokusunun onarılmasında ve saçın gelişmesinde gerekli bir mineraldir.  Yaş ilerledikçe vücutta çinko seviyesi azaldığından takviye ile almak gerekebilir.

Demir, vücutta depo edilen bir mineral olmakla beraber eksikliği saç dökülmelerine yol açabilir. Özellikle kadın tipi saç dökülmelerinde demir eksikliğinin etkisi vardır.

Selenyum, saç derisinin sağlığında ve kepek oluşumunun engellenmesinde görevlidir. Fakat çinko gibi çok fazla selenyum alımı da saç gelişimini olumsuz tetikleyebilir. Yani sınır çizgisini bilmek çok önemlidir.

Biotin, eksikliği saç dökülmesiyle oldukça bağlantılıdır. Yapılan pek çok araştırmada biotin almaya başladıktan sonra saç dökülmesinin ve tırnakların kırılmasının azaldığı gözlemlenmiştir.

Folik asit, saç bakımından aktif rol oynayan maddelerinden biridir. Yetersiz folik asit saçın kalitesini kaybetmeye, yavaş uzamasına hatta dökülmesine yol açar. Fetal gelişimde de önemli bir rol oynadığı için genellikle doğum öncesi takviyeler için de gereklidir.

Bu kadar saç vitamininin takibini yapmak günlük hayatın koşturmasında oldukça zor olabiliyor. Biz de bunun farkına vararak bütün bu maddeleri ve burada bahsetmediğim daha birçoğunu içeren S Vit tableti ürettik. İçerdiği cüce palmiye ekstresi ve ginko biloba ekstresi saç dökülmesini engellemek için bilinçli bir etki gösteriyor. Vitamin B5, Biotin, Vitamin B3 ve Vitamin B 12 ile tam olarak B vitamini ihtiyacını karşılıyor. Çinko, demir, selenyum, C vitamini, folik asit, e vitamini ile de saç gelişimi için gereken tüm mineralleri ve vitaminleri stratejik bir şekilde almanızı sağlıyor. S Vit tablete sitemizden ya da S’Clinic şubelerimizden ulaşabilirsiniz, sağlıklı günler dileriz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek | HAİR35