Saç Ekimi Gerekmeden Saç Çoğaltma

Saçlar, bireyler için her zaman görünüme doğrudan etki ederler. Zayıflayan saç köklerinin zamanla giderek kötü hale gelen dış görünüşü oluşturması söz konusu olabilir durumdadır. Saç ekimi bu noktada en çok tercih edilmeye başlanan yöntem olarak ön plana çıkar. Tekrar sık ve güzel görünümlü saçları elde etmek isteyenler için ekim yöntemi son dönemlerin en popüler tercihleri arasında baş sırada yer alır. İki farklı yöntem olarak uygulanabilir durumda olan saç ekiminde beklenen sık görünümlü detaylar oluşturmaktır. Ekim işleminin tamamlanmasında vücudun belirli bölgelerinden alınan kıllar donör olarak kullanılır. FUT tekniği ve FUE tekniği olarak uygulanabilen saç ekiminde temel amaç saç çıkarma olarak tanımlanır.

FUT Tekniği: Saçların gür görünüme sahip olması için FUT tekniği, saç ekim denildiğinde akla ilk gelen tedavi olarak ön plana çıkar. Ensenin üst kısmıyla kulak bölgesi arasından alınan saçlı deri, mikrogreftler haline getirilerek saçsız bölgeye tek tek olacak şekilde dikilir. Saç alınan bölge için dikim işlemi gerçekleştirilmesinin ardından belirsiz bir iz kalır. Ortalama olarak 5000 saç teli seanslarda ekilir. Aralığın genişliğine bağlı olarak seans uygulamaları farklı sayılarda gerçekleştirilir. Klasik saç ekimiyle saç sıklaştırma işlemi tamamlanır.

FUE Tekniği: Dökülen saçların çıkması için seçilen bölge üzerinden alım yapmaya dayalı olarak gerçekleştirilen yöntemdir. FUT tekniği, saç ekiminin daha modern ve gelişmiş hali olarak tanımlanabilir. Alım yapılacak olan donör bölgeden,  1mm çapındaki punch aletinin kullanılması sayesinde işlemin gerçekleştirilmesi söz konusu olur. Günlük olarak 1500’e yakın saç telinin naklinin gerçekleştirilebilmesi sayesinde FUE tekniği, iz bırakmama hedeflidir. Üst üste yapılabilir durumda olan saç ekimi saç köklerinin artırılmasında etkili olarak rol oynar. Toplamda 5000 saç telinin ekimi yeterli olarak kabul edilir.

Saç ekiminin uygulama yöntemine bağlı olarak belirli süre ağrının yaşanabilmesi durumu söz konusudur. İşlem adımlarının tamamlanması sonucunda saç bakımı önemli bir yer tutar. Özellikle ağrı ve hafif şişlik doğru bakımla beraber gerçekleştirilebilir kabul edilir.

Mezoterapi ve PRP Yöntemiyle Saç Çıkarma

Gür saçlar isteyenler için son dönemlerin popüler seçenekleri arasında ekimin yanı sıra mezoterapi ve prp yöntemleri bulunur. Giderek artan kullanımlarıyla beraber saç ekiminden çok daha farklı şekilde gerçekleştirilebilir olarak ön plana çıkarlar. Standart saç çıkarma uygulamaları tipinden daha farklı şekilde tamamlanabilir olmalarının farkını işlem adımlarında görebilmek mümkündür.

Mezoterapi yönteminde saçın ihtiyacı olan vitaminlerle birlikte mineraller de iğne ucuyla deriye enjekte edilir. Saç köklerinin geliştirilerek, saç derisine tutunmasını sağlama hedefiyle gerçekleştirilen mezoterapi tedavisi günümüzde ekim işlemiyle beraber baş sıralarda yer alır.

PRP uygulaması saç ekiminden ve mezoterapiden tamamen farklıdır. Saç gürleştirmek ve dökülenlerin yeniden çıkmasını sağlamak için gerçekleştirilen adımlar öncesinde kan alınarak ayrıştırılır. Tekrar enjekte işlemiyle güçsüz saçlar güçlendirilir.

Hem saç ekimi hem mezoterapi hem de PRP’den farklı olarak biyolojik saç büyüme adımlarıyla, saç çoğaltma talebi olanların isteklerini karşılıyoruz. Doğal olarak saç derisinde hiçbir ağrı hissetmeden güzel görünümlü saçları elde etmek isteyenlerin ihtiyaçlarının farkında olarak işlemlerimizi gerçekleştirmekteyiz. Her açıdan beklenen sonuçların alınabilmesine yönelik olarak sunduğumuz işlem adımlarında kısa süreli seanslar sonucunda işlemleri bitiriyoruz.

Kök Hücre Yöntemiyle %100 Doğal Saç Çoğaltma

Yaptığımız işlemle, biyolojik olarak saç büyümesine yardımcı olan faktörleri harekete geçiriyoruz. Morluk, ağrı ve iz kalma gibi sorunların hiçbiri olmaksızın saç ekimine gerek kalmaksızın saçlarınızın çoğalmasını sağlıyoruz. Ekim işlemiyle her açıdan farklı olduğu gibi tamamen kellik sorununu değil, saçların çıkmasını destekleyen seanslar uyguluyoruz.

Saç dökülmesinin durdurularak mevcut olan kayıpları öncelik noktasında tutuyor olmamızın farkını her uygulama seansında göstermekteyiz. Doğal saç çıkarma beklentisine sahip olanların beklentilerini tamamen gerçeğe dönüştürmekteyiz. Güzel, gür ve aynı zamanda bakımlı saçların oluşturulmasına altına imzamızı atıyoruz. 

İşlemler:

1-Saç dökülmesinin durması

2-Saç derisinde bulunan saçların güçlenmesi

3-Seansların tamamlanması noktasında yeni saçların çıkmaya başlanmasıyla tamamlanır.

Saç ekimi ile farklı olduğu nokta, belirli bir bölgeden alımın gerçekleştirilmiyor olmasıdır. Tamamen saç derisinde bulunan ancak yeterli güce sahip olamadığı için çıkamayan saçların desteklenmesi yöntemine dayalı olarak saç çoğaltma işleminin gerçekleştirilmesine yönelik olarak tamamlanır.

Özel teknoloji kullanılarak gerçekleştirilen mikro iğneleme tedavisi doğal olarak saçların farklı bölgelerden çıkarak, tamamen dökülmenin durdurularak açılma yaşanan bölgelerde kapanmaların olmasını sağlamaya yöneliktir. Seansların tamamlanmasının ardından saç bakım önerileri tavsiyesiyle yaptığımız uygulamaları desteklemekteyiz. Profesyonel ellerde gerçekleştirilen biyolojik kök hücre tedavisi sonucunda, dökülmelerden kurtularak gür saçlara sahip olmak benzersiz fark yaratır. Yeni saçların çıkmaya başlamasıyla doğal dış görünüşün oluştuğunu ayırt edebilirsiniz.

Saç Ekimi Gerekmeden Saç Çoğaltma” yazısında 2 düşünce

  1. Bülent diyor ki:

    Merhaba 3000 adet kök saç ekimine ihtiyacım olduğu söylendi.. kafamın üzeri seyrek ( kel değil) ve kafamın arkasına doğru , daha geride 4-5 cm çapında yuvarlak kel bir bölge var( sadece burada kellik var)
    Ortamala bir Ücret verebilir misiniz.. eğer saç ekimi değilde , (saç çoğaltma yöntemi uygulayabiliyorsaniz bu yöntemin ücreti de ayrıca yazabilir misiniz)

    • HAİR35.COM diyor ki:

      Yorumlar üzerinden ücret veremiyoruz efendim. Kişiye göre bazı noktalarda değişiklik olabildiği için fiyatlarımız analiz sonrası belirlenmektedir. Bu noktada sizi kliniklerimize davet ediyoruz efendim. 0530-301-46-26 numarasından bize ulaşarak hair35’den ulaştığınızı ve saç ile ilgili bilgi almak istediğinizi şehrinizi de belirterek söylerseniz arkadaşlarımız sizi yönlendirecektir efendim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek | HAİR35