Saç Ekimi Ağrısı Olmadan Saç Çoğaltma

Saç kaybı yaşayan bireyler için saç ekimi her zaman ilk yöntem olarak düşünülür. Dünya genelinde mevcut olan operasyonların sayısı bu nedenle giderek artış gösterir. Saç derisine yeniden ekim gerçekleştirilmesine dayalı olarak yapılan adımlardan oluşur. Ense bölgesinden veya vücudun daha farklı noktalarından alınan kıllar sayesinde ekimin yapılabilmesi mümkün hale gelir. Saç ekiminin yapıldığı bölgede aynı büyüme özelliği esas alınarak işlemlerin tamamlanması söz konusu olur. İncelik, kalınlık ve cilt rengi gibi tüm etkenler saç ekimi operasyonu için etkili faktörler arasında sıralanırlar. Saç kaybı yaşayanlar için uzun süredir gerçekleştirilen işlemler olarak günümüzde varlık göstermeye devam ediyor olmalarıyla ön plana çıkar. Lokal anestezi altında gerçekleştirilen ekim işleminin öncesinde hem analiz hem de muayene gerçekleştirilerek alınacak sonucun belirlenmesi mümkün olur. Süreç boyunca belirli evrelerin yaşanıyor olmasıyla aynı zamanda saç derisinde çeşitli değişimlerin görülmesi söz konusu olur.

Saç bakımı ile alakalı olarak yapılan uyarılar genel itibariyle yıkama süreciyle alakalı olacak şekilde planlanır. Ekim işleminden sonraki 15 günlük süre boyunca özenli olarak dikkat etmek en önemli nokta olarak belirlenmiştir. Doğru bakım uygulamalarının yapılması her zaman geçen süre içerisindeki önemli kriterler olarak belirlenir. Yapılacak olan işlemin sonrasında detaylı olarak bilgilendirmenin yapılıyor olmasıyla sürecin tamamlanması söz konusu olur.

PRP ile Saç Tedavisi

Saçlarıyla alakalı olarak sorununu dile getirenler için PRP saç tedavisi yöntemi, saç ekimi kadar popüler olarak tercih edilmeye başlanmış bir yöntem olarak ön plana çıkar. Günlük olarak belirli seviyenin üzerinde dökülen saçların görüldüğü andan itibaren PRP uygulamalarına başlanması söz konusu olur. Ekim işlemlerinden tamamen farklı olarak uygulanan yöntem, tamamen hastanın kendi kanının alınmasıyla gerçekleştirilebilen işlem adımlarına sahiptir. Saç tedavisinde son dönemlerin en çok tercih edilen sebebi olmasının temelinde, fibroblast ismindeki saç kökleri besleme olanağını sunması yatar. Dökülen bölgeye yapılan enjeksiyon işlemi sayesinde PRP ile tedavisinin tamamlanması pratik olarak gerçekleştirilir.

PRP yöntemi uygulamasında 10 cc kan alınır. Santrifüj yöntemiyle ayrıştırılan plazmalar özel işlemlerden geçirildikten sonra doku yenilenmesine yönelik olarak tekrar saçlarının tedavisini gerçekleştirmek isteyenlere uygulanır. 15 günlük süre içerisinde 30 dakikalık aralıklarla uygulanması tedavinin başarıya ulaşmasına yönelik olarak tasarlanmış çizelge olarak kabul edilir.

Ağrısız Saç Çoğaltma

Saçlarını çoğaltmak isteyenler için saç ekimi de dahil olmak üzere PRP yönteminin kullanılması ağrılı bir süreci meydana getirebilir. Dökülmeyle beraber gelen kayıp sorununun özellikle yüksek seviyede oluşması durumunda panik halinde hangi işlemin yapılacağı konusunda kararsızlık yaşanabilmesi söz konusudur. Sunduğumuz hizmetle birlikte saç çoğaltma yöntemini tamamen doğal yöntemlerle gerçekleştirme avantajını beraberimizde getiriyoruz. Kök hücre yönteminin kullanılmasıyla sağladığımız çözüm farkını işlem adımlarından itibaren göstermektedir. Hiçbir ağrı ve şikâyet olmadan aşama aşama kaydedilen gelişme sonucunda saçlarda gözle görülür seviyede çoğalmanın yaşanması mümkündür. Ekim işlemi yapmadan gür saç görünümü isteyen herkes için talepleri karşılayan seviyede sunduğumuz işlem adımlarında beklentilerin tamamını karşılamada yüksek yüzdeli başarı oranına sahibiz.

Kök hücre yöntemi esasına dayanan yöntemde, biyolojik saç büyüme faktörleri desteklenmektedir. Seansların tamamında günlük hayata devam edilebilmesi avantajı sağlanıyor olduğundan dolayı hiçbir şekilde zaman kaybının yaşanması söz konusu değildir. Uygulama aşamalarında ilk olarak saç dökülmesine yönelik olarak durdurma adımları gerçekleştirilir. Tamamen kellik ya da açılma olmadan gerçekleştirilen durdurma sonucunda doğal şekilde işlemlere devam ediyoruz. Mevcut olan saçların kökten itibaren güçlendirmelerini sağlayarak saç gürleştirme uygulamalarını ilerleyen seanslara taşıyoruz. Ortalama olarak 6-8 seanslık sürelerde net şekilde sonuçların alınmasını sağlayan ağrısız saç çoğaltma işlemimiz tamamen doğal olarak tamamlanır.

İşlem yapıldığının anlaşılmaması en önemli avantajlardan biridir. Hem saç ekimi hem de PRP yönteminde belirginlik kazanan detayların hiçbirine rastlanmaz. Saçlarında yeniden güzel görünümü isteyen bireyler, hem zaman avantajı hem de fark yaratan sonuç avantajlarıyla beklentilerini kolaylıkla karşılayabilme olanağına sahiptirler.

Mezoterapi veya PRP olmayan yöntemin sunduğu avantajlar yüksek seviyede olmakla beraber, alışılagelmiş standartların üzerindedir. Saç kayıplarının durdurulmasının mucize olmadığı günümüzde yaptığımız işlemler sonucunda tekrar gür saçları ortaya çıkarıyoruz. Saçların tamamen dökülmesinden önce yapacağınız başvurular sayesinde kolaylıkla seanslara katılım sağlayabilirsiniz. Saç ekimi yönteminden tamamen farklı şekilde işleyen süreçte önce güçlendirme sonrasında saçların çoğaltılmasına yönelik olarak işlem adımları mevcuttur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek | HAİR35