PRP’siz Saç Gürleştirme

Gür saçlar, her birey için en çok istenen ve fark yaratan görünüm ayrıntılarından biri olarak ön plana çıkar. Dökülme yaşanan bölgeler için özellikle mevcut olan açılmaların kapatılabilmesine yönelik olarak çeşitli işlemlerin gerçekleştirilmesiyle gür saçların elde edilebilmesi mümkündür. Her yaş grubunda yaşanabilecek olan problem olarak değerlendirmeleri nedeniyle tam anlamıyla istenmeyen sorunlar arasında yer alırlar. Saçların gürlüklerinden uzak görünümü için yeni teknolojinin etkilerini başından sonuna kadar yaşama avantajı bulunan seçeneklerin tercih edilebilmesi olanağı bulunur. PRP saç tedavisi platelet rich plasma açılımına sahiptir. Bireylerin kendi kanından elde edilen pıhtı hücreleri ve büyümeyi sağlayan faktörlerden zengin plazma elde edilmesiyle kullanılabilir durumda olur.

Saç gürleştirme için adı son yıllarda özellikle sıklıkla duyulmaya başlanan PRP yöntemi, besleyici proteinlerin saç derisi noktasına uygulanmasıyla gerçekleştirilir. Seyrelme sorununa sahip olanlar için canlılığını kaybeden saçlar, dökülme oranını da artıracaktır. PRP’nin sağladığı etki büyüme faktörlerinin tetiklenmesi anlamında etkilidir. Saç tedavisinin süresi 3-6 hafta aralıklarla mevcuttur. Uygulama süresinin 20 dakika olarak belirlenmesiyle PRP tedavisinin işlem adımları için bireyler hazırlanır sonrasında işlem adımına geçilir.

PRP yönteminin uygulanmasında minik iğnelerin kullanımı etkin durumda olur. Kanın zenginleştirilmiş pıhtı haline getirilmesi sayesinde saçları destekleyecek olan PRP saç diplerine verilir. Küçük iğne kullanımıyla gerçekleştirilen tedavi işlemi yapılır. Uygulamaya geçilmeden önce anestezik losyonun sürülmesiyle birlikte saç diplerine yönelik uygulama bulunur. Saç kalınlaştırma olarak da sürekli olarak tercih edilen PRP, dökülmelerde tekrarların yaşanması için engelleyici konumda bulunur. Üçüncü işlemin ardından PRP’nin sonuçlarının görülmesi mümkün hale gelir.

PRP ile saç gürleştirme işleminin tamamlanmasından sonraki yarım günlük süre boyunca baş ağrısının görülmesi söz konusudur. PRP yöntemi, mezoterapiyle birlikte kullanılmaya uygun olmasıyla tamamen gerekliliklere uygun şekilde gerçekleştirilebilir işlem adımlarına sahiptir. Saçların istenilen görünümü oluşturmalarında sahip olduğu etki açısından, trend haline gelmesiyle önemli derecede fark yaratmayı başaran konumda bulunur.

Seyrelen Saçlar için Saç Ekimi Yöntemi

Saçların açıklığının iyiden iyiye arttığını görülmesiyle PRP yöntemi etkisiz kalabilir. Saç ekimi talepleri günümüzde çok sayıda kişinin tekrar saçlarına kavuşmasını sağlamıştır. Farklı bölgelerden alınan saçların kafa derisine ekilmesi yöntemine dayanan uygulama son derece popülerdir. Ekim için iki farklı yöntem olanağının bulunuyor olmasıyla temel olarak iki işlem de aynı hedefe sahiptir. Deriye ekimin gerçekleştirilmesiyle saçların yeniden çıkması üzerine işlem adımları uygulanır.

Saçlar için mevcut olan ekim yönteminin tedavi amacıyla tercih edilmesi durumunda, seans süresi mevcut olan açıklığa bağlı olarak değişkenlik gösterir. Ortalama olarak 5000 seç teli ekiminin ardından belirli süre boyunca ekilmiş saç görünümü devam eder. Ağrı, kızarma ve daha farklı istenmeyen durumların da seyrelen saçlar için saç ekimi esnasında görülebilme olasılığı bulunur.

Ekimden önce her bireyin özel olarak analizinin gerçekleştiriliyor olması sonucunda en iyi sonuçların elde edilebileceği tedavi planlamasının kolaylıkla gerçekleştirilmesi önemli ölçüde fark yaratır. İlgili alanların belirlenmesi sonrasında lokal anestezi altında işlem yapılır. Tercih edilen uygulama yöntemine bağlı olarak cihaz yardımı sayesinde de kullanımın mümkün olması oldukça aktif bir saç ekimi tedavisini beraberinde getiren özelliktedir.

Saç çıkarma işlemi olarak kullanılan ekim işlemi, doğru saç bakımıyla desteklenmelidir. Aksi takdirde iyileşme süreci boyunca istenen sonuçların görülebilmesi mümkün olmaz. Özel olarak önerilere uyulması gerekliliği her zaman geçerliliğini korumakla beraber, ekimden sonra belirli bir süreci kapsar.

Klasik olarak uygulanan yöntem olarak tanımlanan saç ekimi veya daha modern yöntem olan PRP yerine, kök hücre sistemiyle oldukça fark yaratan saç çoğaltma işlemini gerçekleştiriyoruz. Mevcut olan saçlarını kaybetmek istemeyenler, çok daha iyi saç görünümü elde etmek isteyenler için sunduğumuz kök hücre yönteminde her zaman fark yaratmaktayız.

PRP’siz Ekimsiz Saç Çoğaltma İşlemi

Çok sayıda insan için ekim veya PRP gibi yöntemler kullanılmadan saç çoğaltma imkânsızla eşdeğer olarak görülür. Ancak mikroiğneleme yönteminin aktif olarak kullanılmasıyla, alınan sonuçlardaki %99’luk başarı oranı tamamen gerçek sonuçları oluşturan en önemli detay olarak ön plana çıkar.

Saçların çoğalarak gürleşmesi için kullandığımız uygulama yöntemi tamamen doğal olarak gerçekleşir. Sadece saçı bulunanlara yönelik olarak uygulanabilen işlem bilimsel olarak kanıtlanmış ve tamamen güvenlidir. Biyolojik saç büyüme faktörlerinin desteklenmesiyle, saç köklerinin uyarılması sağlanır. İşlem aşamasında ya da sonrasında ağrı yoktur. Diğer yöntemlerden ayrılan en önemli özellikleri arasında sadece ağrı değil aynı zamanda; kanama, morluk, şişlik gibi istenmeyen durumlar bulunmaz. Seans tamamlanmasından sonra günlük hayata dönüş kolaylıkla mümkündür.

Tüm cilt tiplerine yönelik olarak uygulanabilir durumdaki biyolojik kök hücre yöntemi belirli aşamalarla gerçekleştirilir. Temel hedef saçları dökülenlerin belirli alanlardaki açıklarının tamamen kapatılarak saçların çoğaltılmasına yöneliktir.

İşlemin adım adım gelişim sonuçları:

1-Saç dökülmesinin durması

2-Saçların normale göre güçlenmesi

3-Yeni saçların çıkmaya başlaması olarak sıralanır.

Erkek tipi saç dökülmesi yaşayan bireyler için son derece etkili yöntem olarak tercih edilebilir durumdadır. Yeni saç ektirmiş olanlar için ortalama 10 haftalık sürenin ardından uygulanabilen özelliğe sahiptir. Saç ekimine sağladığı avantaj kök sayısının artması ve doğal görünüm olarak tanımlanır. Menopoz sonrası oluşan saç kayıplarının giderilmesinde de etkili yöntem olarak aktif olarak uygulanabilir durumdadır.

Genetik dökülme sorununa sahip olan bireylerin saçlarında yaşanan güçsüzleşmeyi tamamen ortadan kaldıran özelliktedir. Saç gürleştirme uygulaması olarak benzersiz sonuçların görülmesinde etkilidir. Köklerden itibaren deriye tutunmaya başlayan saçlarda işlem yöntemi gibi doğal görünüm oluşur. Çim adam görüntüsü gibi istenmeyen sonuçların oluşmasının tamamen önüne geçiyor olmasıyla fark yaratan bir uygulamadır.

PRP’siz ve saç ekimsiz olarak saçlarını güçlendirmek isteyenler, dökülme yaşayanlar ya da saç kayıplarını gidermek isteyenlerin özel yöntemidir.

Her Yaş Grubu için Uygun mu?

Hem işlem aşamasında hem de işlem sonrasında hiçbir şekilde olumsuz sonuca rastlanmasa da 18 yaşın üzerinde olan bireyler için uygundur. Biyolojik kök hücre yönteminin prensibi, mevcut olan saçların güçlendirilmesi veya saçların çıkmaması durumunda uyarılarak çıkmalarını sağlamaktır. Ekstra olarak herhangi bir işleme gerek duyulmadan mikroiğneleme uygulaması sayesinde başarılar sonuçların elde edilmesi sağlanır.

Profesyonel saç bakımı önerileri ile destekleniyor olmasıyla, işlem sonrasında her zaman etkileyici görünen doğal ve parlak saçlara ulaşılır. Gürlüğünü kaybetmeyen, aynı zamanda her zaman dikkat çekici görünüme sahip olan saçlarla dökülme gibi sorunlar yaşanmadan hayata devam edilir. Memnuniyet veren işlem sonuçları her zaman pozitif anlamda etkili olur.

PRP’siz Saç Gürleştirme” yazısında 2 düşünce

  1. Caner diyor ki:

    Prp saç tedavisi yaptırdım aynı zamanda haırfortesprey kullanmamı istedi doktorum saçlarım ilk hafta dökülmesi durdu 10 günündeyim birden bire. dökülme çogaldı bu normal mi

    • HAİR35.COM diyor ki:

      Mevsimsel olarak zaman zaman dökülmeler artabilmektedir bu normal bir durumdur. Ancak tedavi yaptırdığınız doktorunuzdan bilgi almanız daha sağlıklı olacaktır efendim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek | HAİR35