Ozon Tedavisi, Ozon Terapi İle Mucizevi Yenilenme

Ozon Tedavisi, Ozon Terapi İle Mucizevi Yenilenme

Ozon tedavisi nedir? Ozon terapi nasıl yapılır? Sıkça sorulan bu soruların cevabını bu makalemizde tüm detaylarıyla irdeledik. Ozon tedavisi, ozon terapi müthiş bir “Sterilizasyon” ve “dezenfekte” özelliğine sahiptir. Ozon tedavisi günümüzün en önemli modern tıp metotlarından biridir ve ozon terapi olarak da bilinmektedir.

Geleneksel kökene sahip ozon tedavisi, geçmiş yıllarda, Almanlar tarafından ‘’kan yıkama’’ olarak tanımlanmıştır. Bu tanım, genel itibari ile ‘’ozon tedavisi nedir?’’ sorusuna da cevap niteliğindedir. Günümüzde daha teknolojik araç ve uygulamalar geliştirilmekle beraber aynı amaç doğrultusunda ilerlenmektedir. Uygulama safhasında çeşitli kriterler gözetilmekte, en uygun metot ile kana, kaliteli oksijen desteği sunulmaktadır.

Ozon Tedavi, Ozon Terapi Nasıl Yapılır?

Ozon tedavi, ozon terapi yapılırken majör, minör, subkutan gibi çeşitli yöntemler kullanılmaktadır. Kişinin sağlık durumunun yanı sıra beklentileri ve hassasiyetleri de süreci etkilemektedir. Ancak genel olarak, ozon ve oksijen karışımından meydana gelen bileşimde saf ozon, 1-100 ugml arasındadır. Kullanılan ozon dozu ve uygulama aralığına göre ozon tedavisi fiyatları da değişiklik göstermektedir.

Ozon tedavisi, ozon terapisi nasıl yapılır?
Ozon tedavisi, ozon terapisi nasıl yapılır?

Ozon terapi uygulamalarının süresi 15 ile 45 dakika arasında değişmektedir. Majör yöntemde, kişiden alınan 50-100 ml kana, belirlenen dozda ozon dahil edilerek tekrar kişiye enjekte edilmektedir. Minör yöntemde ise alınan kan, benzer şekilde ozon ile desteklenerek kasa enjekte edilir. Bir diğer uygulama tekniği ise ozonun cildin altına enjekte edilmesidir. Her durumda kısa süre içinde temizlenen kan, bağışıklık sistemini güçlendirmekte, hücre yenilenmesini desteklemektedir. Daha bilimsel şekilde ifade etmek gerekirse:

 • Alyuvarlar, elastik nitelik kazanmakta, oksijen taşıma kapasitesini arttırarak dokulara ulaşmaktadır.
 • Akyuvarlarda başlayan ve hücreyi yenileyici özellik kazanan değişim süreci; onarım potansiyelini arttırmakta, dokuya güç kazandırmaktadır.
 • Alyuvar ve akyuvarlarda gözlemlenen bu pozitif reaksiyonlar, bağışıklık hücreleri tarafından interferon, interlökin gibi maddelerin üretilmesine destek olmaktadır.
 • Kısa süre içinde tüm hücrelere yayılan ve güç kazandıran bu etki, hastalıklar ile mücadele edilmesini kolaylaştırmakta ve bağışıklık sistemini güçlendirmektedir.
 • Vücudun ihtiyaç duymadığı yağları atarak vücut fonksiyonlarının daha işlevsel bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır.

Ozon tedavi, ozon terapi kapsamında sunulan hizmetlerin ve buna bağlı olarak gözlemlenen faydalarının artması, ozon tedavisi fiyatları 2020 üzerinde de değişikliğe neden olmaktadır.

Ozon Terapisi, Ozon Tedavisi Kim Tarafından, Kime Yapılır?

Ozon terapi, ozon tedavi alanında uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilmektedir.  Ucuz ozon terapi fiyatları sunan ve tıbbi olarak herhangi bir yetkisi olmayan hiçbir kişi ve kurum dikkate alınmamalıdır.

Ozon tedavi özellikle, kan dolaşımının yetersizliği ve bağışıklık sisteminin savunmasız hale gelmesi ile ortaya çıkan hastalıklarda büyük oranda etkilidir. Dolayısıyla dikkat eksikliğinden, kansere kadar birçok hastalığın çözümü için ozon tedavisine başvurulmaktadır. Hatta son dönemde kılcal damarlardaki kan dolaşımını arttırıcı etkisinden dolayı, selülit tedavisi için de tercih edilmektedir.

Ozon Tedavisi, Ozon Terapisi Ne Kadar Sürer?

Ozon tedavisi, ozon terapisi uygulama kolaylığı ve tedavi süresinin kısalığı gibi nedenlerle de tercih edilmektedir.  Dolayısıyla işlemin ne kadar süreceği uzmanlara en çok sorulan soruların başında gelmektedir. Kişinin durumu ve uygulanan yönteme göre değişmekle beraber ortalama her terapi süresi 15 ile 45 dakika arasında değişmektedir.  Uzman tarafından süreç pratik bir şekilde yönetildiği zaman, tedavi süresi de kısalacaktır. Tedaviden kısa bir süre sonra işlemin pozitif etkilerinin, vücuda yansıması beklenir.  Yaşanan reaksiyonlar uzman doktor ile paylaşılmalı, tedavi süreci iş birliği içinde tamamlanmalıdır.

Ozon Terapi Hangi Hastalıklara İyi Gelir? Ozon Terapisi Faydaları Nelerdir?

Ozon tedavi, ozon terapi faydaları nelerdir?
Ozon tedavi, ozon terapi faydaları nelerdir?

Birçok etki gözlemlenerek, ozon tedavisi yaptıranlar üzerinden tespit edilen faydalar,  tedavi sürecinde olan kişiler için yol gösterici olacaktır.

 • Tüm hücrelere oksijen ulaşmasını sağlayan ozon terapi sayesinde, dokuda pozitif hareketlilik meydana gelir. Gereksiz yağ depolanmasına karşı direnç kazanan vücut, yağ yakacak enerjiyi elde eder. Artan metabolizma hızı; daha sağlıklı  ve enerjik hissettirir. Dolayısıyla zayıflama üzerinde pozitif bir etki sağlamaktadır.
 • Kan dolaşımını hızlandırarak dokuların hasar görmesini geciktirir, anti-aging (yaşlanma karşıtı) etki sağlar. Hücreler üzerindeki yenileyici etkisi  ile yaşlanma karşıtı rol oynar.
 • Hücre yenilenmesine katkı sağlayarak cilt üzerinde önemli bir etki yaratır.
 • Kronik yorgunluğu giderir.
 • Saç sağlığı üzerinde önemli  bir yenileyici etkiye sahiptir.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirerek, vücudun savunma kalesini oluşturur.
 • Var olan hastalıkla mücadele eder, olası hastalıklara karşı koruma sağlar.
 • Antikanserojen etki gösterir. Kanser vakalarında bir tamamlayıcı tedavi özelliği gösterir.
 • Çeşitli damar hastalıklarının tedavisinde önemli bir yer edinir. Vücudun ihtiyaç duyduğu kan dolaşımını sağlayarak hücrelerin artmasına yardımcı olur.
 • Diyabet nedeniyle oluşan dolaşım bozukluklarında da etkilidir.
 • Romatizmal hastalıklarda fayda sağlamaktadır.
 • Kan temizliğine dayanan bu uygulama, hem iç hem de dış bölgede detoks etkisi oluşturur.
 • Ağrı hissine neden olan kimyasalları dezenfekte eder, doğru kan dolaşımı ile rahatlama sağlar.
 • Bağışıklık sisteminin hasar görmesine bağlı olarak ortaya çıkan enfeksiyon hastalıklarını önlemeye yardımcı olur.
 • Kanser tedavisinde olumlu etki sağlar.
 • Psikolojik rahatsızlıkların giderilmesinde etkilidir.
 • Dikkat ve stres bozukluğu problemlerinin giderilmesine fayda sağlar.
 • KOAH hastaları, damar hastalıkları ve göz hastalıklarında tedaviye ek fayda sağlar.
 • Tüm bu faydalarının doğal sonucu olarak, yaşam kalitesini arttırır.
Ozon Tedavi Nedir? Ozon Terapi Faydaları Nelerdir?
Ozon Tedavi Nedir? Ozon Terapi Faydaları Nelerdir?

Detaylı bilgi sahibi olmak ve ozon terapi 2020 fiyatları hakkında bilgi almak için 0 530 301 46 26 numarasından bizimle iletişime geçebilirsiniz. Tedavinin, kişisel beklentilerinizi hangi ölçüde karşılayacağı uzman tarafından değerlendirilerek sürecin kapsamı özel olarak size sunulacaktır.

Ozon Tedavi Ozon Terapi Faydaları Nelerdir?
Ozon Tedavi Ozon Terapi Faydaları Nelerdir?

Instagram'dan bizi takip etmeyi unutmayın

No images found.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek | HAİR35