Orta Yaşlı Kadınlarda Saç Dökülmesi

Orta Yaşlı Kadınlarda Saç Dökülmesi S Clinic Saç Çoğaltma

Saç dökülmesi kadın erkek fark etmeksizin herkesin canını sıkan bir durumdur. Ama konu kadınlar olunca, kadınların bu konuda erkeklerden daha çok canının sıkıldığı gerçek. Saç dökülmesine erkekler çözüm ararken kendini kadınlar kadar rahatsız etmiyor. Kadınlar ise bu süreçte kendini saklama eğilimi gösteriyor. Bu konuda aslında utanılacak bir şeyin olmadığının altını çiziyor, kadınlarda saç dökülmesinin birçok faktöre bağlı olduğunu ve alabileceğiniz önlemleri anlatmak istiyoruz.

Orta yaşlı kadınlarda saç dökülmesinin çeşitli nedenleri vardır. Androgenetic alopecia hem kadınlar da hem de erkeklerde yaşanan saç dökülmesinin en yaygın halidir. Bu dökülme erkek tipi kellik olarak da bilinir. Tüm kafada saçların incelmesi şeklinde görülür. Ama saç hattında gerileme olmaz. Saç dökülmesini tetikleyecek üç nedenden bahsedebiliriz.

Genler

Hem kadın hem de erkeklerde yaşanan saç dökülmesinin en temel sebebi genlerdir. Genetik saç dökülmesi genellikle kırk yaşından sonra başlar. Kabaca kadınların %40’ı ellili yaşlarına geldiklerinde fark edilmiş bir saç dökülmesi yaşar. Genetik saç dökülmesi kadınlarda erkeklerden daha farklı seyreder. Saç incelmesi kadınlarda daha yavaştır ama tedavi edilmezse bütün saçları etkiler. En etkili çözüm yöntemlerinden başlıcası S Clinic saç çoğaltma işlemidir. Bu işlemle saçlarınızın dökülmesini kontrol altına alabilir, saç kalitenizi arttırabilirsiniz.

Eczacı koordinatörlüğünde oluşturulan S Clinic saç çoğaltma işlemi gücünü patentli serumlarımız S Hair ve S Cell’den alır. İçindeki on altı adet büyüme faktörü ve biomimetik peptidler saç köklerinizdeki hasarı komple onarırken aynı zamanda bütünsel bir yapılanma da sağlamaktadır. Saç yapısı kalınlaşır ve saç doğal bir gürlük kazanır. Tüm saç hattına uygulandığı için bütünsel bir çoğalma sağlar. İlk altı seansta mevcut dökülme dururken yedinci seanstan itibaren yeni saç oluşumu başlar.

Saç çoğaltma işlemimizin ücretsiz saç analizi ve detaylı bilgisi için kliniklerimizle ya da 0507 381 44 44 numarası ile bizle iletişime geçebilirsiniz.

Menopoz

Kadınlarda menopoz döneminde östrojen seviyesinde düşüş yaşanır. Saçların incelmesine ve kopmasına sebep olur. Menopoz döneminde beslenme düzeninize ve saç bakımınıza ekstra özen göstermeniz, saç bakım ürünlerinizi ona göre seçmeniz gerekmektedir. S Hair Şampuan içeriğindeki kendine özel on altı adet özel biyolojik büyüme faktörü ve biomimetik peptidle alanının öncü şampuanlarındandır.
Menopoz döneminde cildinizin, kemiklerinizin ve tendonlarınızın yapısını güçlendirmek için kolajen alımına da dikkat etmeniz gerekir. Kolajen vücudun iç ve dış etkenlere karşı dayanıklılığını arttırırken aynı zamanda cildin daha geç kırışmasına ve saçların da daha sağlıklı olmasına yardımcı olur. S Collagen Tip1 ve Tip3 içeriğiyle saç ve cilt sağlığınız için de vazgeçilmeziniz olacaktır.

Saç Şekillendirme

Gençken önemsemeden yaptığımız fönler, maşalar ve sıcak etkili ürünlerin bedelini orta yaşlarımızda öderiz. Saç açma, boyama, perma, maşa-fön aletleriyle sık şekillendirme, sıkı toplama bunlardan birkaçıdır. Saçlara büyük ölçüde zarar verir. Bunun ilk belirtisi saç tellerinde incelme olur.
Eğer saçlarınızda incelme varsa;

  • Kaynak, kimyasal ve sıcak şekillendirmeyi azaltın,
  • Isıtıcıyı olabildiğince düşük seviyede tercih edin,
  • Saçlarınızı şekillendirmeye ara verin.

Bunlarla birlikte incelmiş saç tellerinizi de onarmanız gereklidir. Bu ihtiyaca yönelik kurucu eczacımız S Hair Sprey ürünü üretti. İçeriğindeki; keratin, biotin, çeşitli peptidler ve at kestanesiyle saç dökülmesinin önlenmesine yardımcı olurken soya proteinleriyle ve diğer içeriğiyle saçları güçlendiriyor. Pyridoxine Hydrochloride ile de saçın sağlıklı bir görünüme kavuşmasına destek oluyor. Ürünü kliniklerimizden veya sitemizden satın alabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek | HAİR35