Mevsim Geçişlerinde Saç Dökülmesi Neden Olur? Nasıl Çözüm Bulunur?

Mevsim Geçişlerinde Saç Dökülmesi Neden Olur? Nasıl Çözüm Bulunur?

İlkbahardan yaza ve yazdan sonbahara geçilen döneme mevsimler arası geçiş dönemi denir. Geçiş dönemi doğada olduğu gibi vücutta da bazı hormonal değişimlere sebep olur. Bu değişimlerden en can sıkıcısı da şüphesiz saçlarda oluşan mevsimsel dökülme denilen saç kayıplarıdır.

Saçlarımızın mevsimsel dökülme süreci en yoğun eylül ekim ayında oluyor. Normalde günlük 50-100 tel arası saç kaybı normal kabul ediliyor. Bu kayıp sonbahara geçişte yaz aylarında maruz kalınan çok fazla güneş ışığı, tuzlu veya klorlu suya bağlı olarak daha da artabiliyor. Bununla birlikte saçlarımız yaz ayında dinlenme safhasında oluyor. Bu safhaya telogen safha deniyor. Telogen safhasından sonra exogen yani dökülme safhasına geçiş başlıyor. Mevsim geçişlerinde herkes yaş ve cinsiyetten bağımsız saç dökülmesi yaşayabilir. Ama kadınlar bu durumu daha fazla fark ediyor. Saç derinizi ve foliküllerinizi sağlıklı tutarak mevsimsel saç dökülmesini minimuma indirebileceğinizi biliyor muydunuz?

Saç derisini nemli, tutmak, saç folikülleri için biyolojik büyüme faktörleri ve biomimetik peptidler içeren bakım uygulamak ciddi ölçüde saç dökülmesini önlemede fark yaratır.

Bununla birlikte mevsimsel dökülme her yaş grubunda görülen daha çok bağışıklık sistemi zayıf insanlarda etki ediyor. Bu yüzden saçlarınız için içten ve dıştan olarak destek almalısınız.

Mevsim Geçişlerinde Saçların Yeniden Çıkması Nasıl Sağlanır?

Mevsimsel saç dökülmeleri kalıcı saç dökülmeleri arasında gösterilmez ama kaçınılmazdır. Bu yüzden yukarıda da bahsettiğimiz içten ve dıştan destek alarak bu süreci minimum kayıpla geçebilirsiniz.

İçten destek almakla kastımız vücudunuz ve saçlarınız için gerekli vitamin ve mineral desteğini sağlamanız. S Vit tablet kadınlar ve erkekler için özel formüle edilerek, kurucu eczacımız tarafından formüle edilmiş bir saç vitaminidir. İçerdiği cüce palmiye ekstresi ile saç dökülmesini durdurmaya yardımcı olurken, biotin, b vitaminleri, selenyum ve çinko ile de saç derisinin sağlığının korunmasına yardımcı olur.

Dıştan destek olaraksa kullandığınız şampuan ve bakım ürünlerinde saçlarınıza iyi gelecek saç dökülmesini önlerken aynı zamanda saç köklerini güçlendirecek ürünler kullanmanızı öneririz. S Hair Şampuan içerdiği on altı adet özel büyüme faktörü ve biomimetik faktörlerle saç köklerinizi güçlendirir. Şampuanlama sonrasında saçlarınıza sıkacağınız S Hair saç spreyi ise özel olarak geliştirilen formülünde yer alan bitki özleri ve procapil ile saç ve saç derisini besleyerek yeni saç oluşumunu destekler. Pyrıdoxıne hydrochlorıde ile saçın sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlamayı hedefler. Saçları besleyip güçlendirerek yenilenmesine yardımcı olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek | HAİR35