Kolajen Tüketiminin Faydaları Nelerdir?

s collagen

Son yıllarda herkesin merak ettiği ve çoğu kişinin de faydalarını bildikten sonra günlük rutinlerine eklediği vücudun olmazsa olmaz bir ihtiyacından bahsedeceğiz bugün. Kolajen. Kolajen, genellikle cilt ve saç sağlığıyla birlikte anılsa da aslında vücudun olmazsa olmazlarındandır. İnsan vücudunda yaş ilerledikçe doku ve organlarda hem yapısal hem işlevsel bakımdan gerekliliklerini yerine getirmesi açısından kolajen takviyesi alınmalıdır. Kolajen vücudun iç ve dış etkenlere karşı dayanıklılığını arttırırken aynı zamanda cilde ve saça esneklik kazandırarak cildin daha geç kırışmasına ve saçların da daha sağlıklı olmasına yardımcı olur.

Vücudumuzun kolajen üretimi aldığımız yaşla birlikte azalır. Bununla beraber yaşam biçimine, iklim ve beslenme alışkanlıklarına da bağlıdır. Vücudun kolajen üretme seyrinin düşmesine bağlı olarak kolajenin geri konulması bunun için özel olarak geliştirilmiş takviyelerle mümkün olmaktadır. Bu takviyeleri almamanız takdirdeyse saç dökülmesi, ciltte sarkma, cildin nem dengesinin bozulması, eklem ağrıları, kemiklerde güçsüzlük, kas kütlesinin azalması gibi önemli sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Kolajenler Tip1, Tip2 ve Tip3 olarak sınıflandırılır. Tip1 ve Tip3 saç ve cilt sağlığı konusunda etkilidir.Tip2 kolajen ise daha çok kemik ve kıkırdak dokusunda etkisini gösterir.

Kolajenler takviye olarak toz, tablet veya sıvı kapsül biçiminde satılmaktadır. Kullandığınız kolajende dikkat etmeniz gereken bir diğer konuysa şeker veya doğal olmayan tatlandırıcı içermemesidir. Kolajen sentezine destek olmak için kullandığınız üründe Hyaluronic Asit , Glutatyon Biotin, B3,B5,B6,B12 Magnezyum, Selenyum, Bakır, Çinko Hidrolize Keratin olmasına da dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatır, sağlıklı günler dileriz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek | HAİR35