Erkeklerde Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir?

Erkeklerde Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir?

Saç dökülmesi kadın-erkek herkesin canını sıkan bir durumdur. Saçların sağlık ve psikoloji üstündeki etkisi büyüktür. Aynaya bakınca memnun olunan saçlar kişinin motivasyonunu ve özgüvenini büyük ölçüde etkiler. Saç dökülmeleri genetik veya çevresel olabilir. Erkeklerde oluşan saç dökülmesi (androgenetic alopecia) mirasla geçen bir dökülme şeklidir. Erkekler oluşan saç dökülmesi son derece yaygın olsa da S Clinic ile kontrol altına alınabilir. Bu blog yazımızda S Clinic Patentli Saç Çoğaltma uygulamasına ve erkeklerin saç dökülmesine iyi gelebilecek yolları yazıyoruz.

1. S Clinic Patentli Saç Çoğaltma İşlemi

S Clinic patentli saç çoğaltma işlemi alanında öncü olan S Clinic markasının S Hair ve S Cell serumları uygulanarak yapılır. İçeriğinde 16 adet biomimetik büyüme faktörü ve biomimetik peptid vardır. Seanslar tamamen acısızdır. Herhangi bir ağrı, kanama, morluk oluşmaz. Seans sonralarında hemen sosyal hayatınıza devam edebilirsiniz. İlk altı seansta mevcut saç dökülmeniz durur, saçlarınızın kalitesi artar. Yedinci seanstan sonra yeni saç oluşumu başlar. Tedavimiz toplam on iki seanstan oluşmaktadır.

2. Saç Ekimi

Saç ekiminde en çok tercih edilen yöntem foliküler ünite nakli ve foliküler ünite ekstrasyonudur. Yara izi ve enfeksiyonlar gibi saç ekiminin belirli riskleri vardır. İstediğiniz sonucu almak için birkaç kez saç ekimi yaptırmak durumunda kalabilirsiniz. Genellikle kafanın arkası olmak üzere donör alanından deri alınmasıyla yapılır. Ardından ihtiyaç olan yerlere uygulama yapılır.

3. Sigarayı Bırakmak

Sigaranın vücut sağlığınıza olumsuz etkisi olduğu gibi saçlarınız için de olumsuz etkileri vardır. Uygulanan deneyler ve yapılan testlere göre sigara kullanan kişilerin kullanmayanlara göre saç dökülmeleri daha fazladır.

4. Kafa Derisine Masaj Yapmak

Masaj yaptırmak veya yapmak saç foliküllerinin canlanmasına ve saçların kalınlaşmasına yardımcı olmaktadır. Günlük dört dakika boyunca kafa derinize masaj yapabilirsiniz.

5. Dengeli Sağlıklı Diyet

Dengeli beslenme bütün mineral, vitamin ve gerekli demir alımı saçları olumlu yönde etkiler. Şeker tüketimini sınırlandırıp demir bakımından zengin besinler tüketmek ve bol su içmek saç sağlığınızı olumlu yönden etkiler.

6. Stresi Azaltmak

Stres vücuttaki pek çok şeyi etkilediği gibi saç sağlığınızı da etkiler. Stres hormonu saç foliküllerini büzüştürür ve dökülme sürecini başlatır.

7. Vitamin Takviyelerinin Düzenli Kullanımı

Saç ve vücut sağlığı için gerekli vitaminleri almak çok önemlidir. Cüce palmiye ekstresi saç gelişimini destekler. Bunun yanında gerekli vitaminler ve demir eksikliğini de kapatmanız gerekir. S Vit tablet içerdiği cüce palmiye ekstresi ve zengin vitamin, mineral, demir içeriğiyle saçınız ve vücudunuz için gerekli her maddeyi içeriyor.

8. Doğru Şampuan Kullanımı

Saçlarınız için zararlı maddeler içermeyen bir şampuan kullanmanız saç dökülmelerinizin durması ve mevcut saçlarınızın sağlığına kavuşması için çok önemlidir. S Hair şampuan içerdiği büyüme faktörleri ve biomimetik peptidler sayesinde saç foliküllerinizde biyolojik kök hücre onarımı yapan alanının en iyi şampuanıdır. Ürünü S Clinic merkezlerinden veya Hair35 sitemizden alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek | HAİR35