D3 K2 Vitamini Vücutta Ne Gibi Görevlerde Bulunur?

D3 K2 Vitamini Vücutta Ne Gibi Görevlerde Bulunur?

Pandemi dönemiyle önemi artan ve herkesin merceği altına giren D3 K2 vitamini bağışıklık sistemini güçlendirerek sağlıklı bir vücutla yaşamanıza yardımcı oluyor. Kalsiyum maddesi herkesin bildiği üzere kemiklerde ve kemik gelişiminde çok etkilidir. Fakat kalsiyumu sadece kalsiyum olarak almak kemiklerde yeterince emilim için yeterli değildir. Araştırmalara göre kalsiyumu D3 ve K2 ile birlikte almak, kalsiyumun kemiklerdeki emilimini arttırarak, kalsiyumun arter ve atardamarlarda birikme yapmasını önler. Yani D vitamini alan herkesin kalsiyumun doğru yerlere taşınması için K2 vitaminini de alması gerekir. D3 ve K2 vitaminin faydalarından bahsedecek olursak;

  • Normal kan kalsiyum düzeyine katkıda bulunur
  • K vitamini kan pıhtılaşmasını sağlayarak kirli kanın değiştirilmesi sağlar
  • Vücutta yer alan normal kas sistemlerinin ve kasların korunmasına yardımcı olur. Platin veya protez kemik yapısı dışında yer alan kemiklerin korunmasına katkıda bulunur.
  • K2 vitamini kalsiyumun kandan, kemik ve dişlere taşınmasını sağlayarak sağlıklı kemik ve dişlere katkıda bulunur.

D3 K2 vitaminin eksikliğinde kemiklerinizde güç kaybı ve kireçlenme olabilir. Bağışıklık sisteminiz zayıflayabilir. Bu da kolayca hastalanabileceğiniz anlamına gelir. Kan şekerinde dengesizlikler oluşur baş dönmeleri gerçekleşir.

D3 ve K2 vitaminini vücuda nasıl almamız gerektiğine değinecek olursam da, bu iki vitamin genellikle damla olarak satılır. Kişinin kilosuna göre kullanım miktarı belirlenmektedir. D3 ve K2 vitamini takviyesi seçerken oranlarının yeterli miktarda olmasına ve zararlı madde içermemesine dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz. S D3 K2 Vitamini vücudun en önemli vitamin ihtiyaçlarından ikisi olan D vitamini ile K vitaminini aynı anda kazandırmak için formüle edilmiş bir gıda takviyesidir. Eczacı denetiminde geliştirilen bu ürün sizin ve bağışıklık sisteminiz için en gerekli maddeleri bir arada sunar. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere,  sağlıklı günler!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek | HAİR35