Cildinizin Her Yaşta Güzel Olmasının Sırrı Güneş Kremi

Cildinizin Her Yaşta Güzel Olmasının Sırrı Güneş Kremi

Günümüzde ozon tabakasının incelmesiyle birlikte güneşten gelen zararlı ışınlar da cildimize daha çok nüfus etmeye başladı. Bu ışınlar, kapalı ortamlar dahil cildimizi etkiliyor.  Yani bu ışınların nüfusundan kaçışımız yok diyebilirim. Durum bu olunca da cildimizi bu ışınlardan korumanın en etkili yolu olan güneş kreminin öneminden biraz bahsetmek istedik.

Güneş kremi cildiniz için yapabileceğiniz en büyük faydalardan biridir. Düzenli güneş kremi kullanımı cilt kanseri riskini azaltır. Cilt katmanınızı koruyarak güneş yanıklarını önler. Aynı zamanda yaz-kış cildinizi hava kirliliğinden de korur. Cilde nem kazandırarak cilt elastikiyetini arttırır. Böylelikle ince çizgi ve kırışıklık oluşumunu da önler. Cilde aydınlık bir görünüm kazandırarak, renk tonu eşitsizliğinin önüne geçer.

Güneş kremiyle ilgili bilmeniz gereken en önemli şey, güneş kreminin mevsimsiz bir ürün olmasıdır. Yani güneş kreminizi yaz kış her gün düzenli kullanmalısınız. Güneşin zararlı ışınları her mevsim bulutlu, karlı havalarda bile cildinizi etkilemektedir. Cilt olgunlaştıkça da zararlı etkilerin cilde nüfusu daha da artıyor. Bu yüzden güneş kremine ne kadar erken başlarsanız cildinize o kadar yatırım yapmış olursunuz.

Güneş kreminizi güneşe çıkmadan hemen önce değil 15-30 dakika önce uygulamanız gerekmektedir. Güneş kreminin etkisi ortalama 2.5 saat sürdüğü için de özellikle yaz aylarında belirli periyotlarda yenileyiniz. Güneş kremi cildinizin sağlığı ve güzelliği için en önemli etkenlerden biri olunca da güneş kreminizi seçerken yeterli içeriklerde olan bir kreme yatırım yapmanızı öneririz.  Seçtiğiniz kremde SPF ibaresinin yanı sıra UVA ve UVB korunmalarının da olmasına özen göstermelisiniz. Dermaceutic Sun Ceutic krem, tam koruma sağlayacak şekilde birçok bileşen bir araya getirilmiş, özel olarak formüle edilmiştir. Cildin genel sağlığını destekleyecek niteliktedir. Güneş koruyucu krem olarak beklenen etkiyi gösterir, cilde çok yönlü fayda sağlar. Aktif koruma özelliği sayesinde zararlı ışınlara karşı filtre oluşturur. Anti-Aging yapısı sayesinde yaşlanma karşıtı etki gösterir, ince çizgilerin azalmasına ve önlenmesine yardımcı olur. Hyaluronik asit ile koruyucu etkisi güçlendirilmiştir. Birçok cilt bakım ürünün vazgeçilmezi olan Aloe Vera ile zenginleştirilen içeriği, cildin doğal dengesinin korunmasına yardımcı olur. İdeal nem dengesi üzerinde koruma oluşturarak birçok cilt problemine karşı koruma sağlar. Sun Ceutic fazla yağ oluşumunu engellemeye yardımcı olur, kuruma tehlikesini en aza indirir.

Dermaceutic Sun Ceutic krem, içeriğinde yer alan etkili Epidermal büyüme faktörü sayesinde yenileyici ve yaşlanma belirtilerini geciktirici bir etki gösterir. Hücre dokularının onarılmasına ve yenilenmesine yardımcı olur. İçerdiği gliserin ile daha pürüzsüz ve canlı bir görünüm kazanılmasına yardımcı olur. Cyclopentasiloxane ve HydrolysedWheat besleyici ve güneş koruyucu özelliği arttırılmıştır. Cilt sağlığına olumlu etkileri ile bilinen Disodium EDTA, Triethanolamine, Dimethicone kullanılmıştır. AloeBarbadensis Extract gibi çeşitli bitki özlerinden yararlanılarak doğal, sağlıklı ve kalıcı bir etki oluşturmak amaçlanmıştır. Sodium Hyaluronate ile cildin nem tutma kapasitesinin artmasına destek olur. Sun Ceutic güneş koruyucu krem, içeriği sayesinde ideal nem oranına ulaşan cilt, parlak ve canlı bir görünüm sergiler. Paraben, oksibenson ya da herhangi bir koku verici zararlı kimyasal içermemektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek | HAİR35