Bütünsel Saç Kalitesini Arttırma, Dolgunluk ve Çoğaltma İçin Neler Yapabilirsiniz?

S Clinic Saç Çoğaltma

Geçmişten günümüze kadar gür, bakımlı, dolgun saçların önemi her zaman gündemini korumuştur. Sağlıklı saçlar iyi görünmenin yanı sıra sağlık göstergesi de olmuştur. Gerek dış görünüş gerekse insan psikolojisinin özgüvenini arttıran en önemli etkenlerden birisi saçlardır. Fakat gerek genetik faktörlerden gerekse şehir hayatının getirdiği (stres, ekolojik faktörler vs) bazı faktörlerden dolayı saçlarımızın sağlıklı, gür ve bakımlı olması için dışarıdan destek almaya ihtiyaç duyuyoruz. Bugün günümüzün en çok gündeminde olan iki saç tedavisi üzerinde duracağız. Otolog Mikro Greft ve Kök Hücre Saç Çoğaltma Yöntemi.

Otolog mikro greft; kulak arkası kıkırdağı ve vücuttaki bazı yağlı dokulardan kök hücre elde etmeyi amaçlamaktadır. Elde edilen hücrelerin saça enjekte edilmesi şeklinde uygulanır. Ancak otolog mikro grefte hücrelerin elde edildiği yerlerde saçta spesifik büyüme faktörü bulunmayabilir. Kök hücre nakli ile genel olarak organlarda onarım sağlamak amaçlanmaktadır. Saçta ise durum tamamen farklıdır. Saçta önemli olan kök hücre yöntemiyle saça spesifik büyüme faktörleri kullanmaktır. Otolog mikro greft daha genç yaşta yaşanan saç dökülmeleri hedef alınır. Saç ekimine alternatif bir uygulama değildir. Hiçbir zaman saç ekimindeki gibi yoğun bir kelliğin kapanması durumu olmaz. Yani otolog mikro greft saç ekimi gibi bütünsel saçlanma yerine daha çok saç ekimi sonrası ekim kalitesini arttırmak saçların daha hızlı uzamasına yol açacak bir yöntemdir. Uygulama şeklinden de bahsedecek olursak anestezi işlemi yapılarak uygulanan bir işlemdir. Ağrılıdır. Otolog kök hücre nakli ücret olarak ise PRP’den daha maliyetli bir uygulamadır. Uygulama tek seferliktir.

Kök hücre yöntemi ile saç çoğaltma diğer yöntemlerden gerek yapılış şekli gerekse sonuç bakımından ayrılan bir yöntemdir. Yaş grubu, cinsiyet fark edilmeksizin uygulamanın yapılabilir olmasıyla saç dökülme problemi yaşayan herkes tarafından faydalanılabilir. Kök hücre yöntemi ile saç çoğaltma yeni saçların çıkmasında ve aynı zamanda olan saçların saç derisine tutunmasında önemli derecede etkilidir. Saçlarınızı güçlendirerek yeni saçların çıkmasını spesifik biyolojik faktörlerle destekliyor olmakla beraber seansların kolaylıkla tamamlanmasıyla ve seans sonraları kişinin günlük hayatına kaldığı yerden devam etmesiyle kişiye büyük kolaylık ve rahatlık sağlar. Erkekler için olduğu gibi kadınlarda da başarılı sonuçların alındığı kök hücre yöntemi ile saç çoğaltma, saçların durumuna göre farklı seanslara dağılım gösterir. Saç ekiminin kadınlar için başarılı sonuçlar vermemesi nedeniyle özellikle, boya, hormon değişimi, vitamin eksiklikleri, menopoz veya farklı nedenler dolayısıyla yaşanan seyreklik kapanır. Kök hücre yöntemi ile saç çoğaltmanın bir diğer avantajıysa tamamen acısız bir işlem olmasıdır. En hassas ciltler için bile uygulanabilir bir yöntem olması kişiler için de güven arz eder. Saç ekimine gerek kalmaksızın doğal saç çoğaltma işleminin farkını kök hücre yöntemiyle görebilirsiniz. Maliyet olaraksa otolog mikro greft yönteminden çok daha hesaplıdır. Eğer bu işlemi yaptırmak isterseniz Türkiye’de alanında öncü olan S Clinic markasından ücretsiz saç analizinizi yaptırmanızı ve kendinizi işinde uzman olan S Clinic ekibine teslim etmenizi önerir, sağlıklı günler dileriz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek | HAİR35