Antioksidan Etkili Mucizevi Gençlik Serumu: Glutatyon

Glutatyon Gençlik Serumu

Olumsuz yaşam koşulları ve çevre kirliliği, bağışıklık sistemimiz üzerinde de negatif rol oynamaktadır. Dolayısıyla günlük hayatta stresin ön plana çıkması, gıdalardaki katkı maddelerinin artması gibi birçok etken,  vücut değerlerimizi doğrudan etkilemektedir.  Yaşam kalitenizi arttırmak ve en değerli hazineniz olan vücudunuza güçlü bir zırh giydirmek istiyorsanız ,‘’glutyon nedir?’’ sorusunun cevabını bulmalısınız.  Onarıcı ve yenileyici etkisiyle öne çıkan glutatyonun faydaları hakkında detaylı olarak bilgilendiğiniz zaman, doğru uygulamalar için gerekli ilk adımı da tamamlamış olacaksınız.  Glutatyon terapisi ve farklı bir yöntem olarak tedavisiuygulanmakta, birçok hastalığa, serbest radikallere ve stres kaynaklı problemlere karşı etkili çözüm sunulmaktadır.

Glutatyon Nedir?

‘’Glutatyon nedir?’’ sorusu teorik olarak cevaplandırıldığı zaman; glutamat, sistein ve glisinadı verilen üç aminoasitin bir araya gelerek oluşturduğu molekül denilebilir. Vücudun doğal parçalarından biri olmasının yanı sıra birden fazla işlevi ile koruyucu ve yenileyici nitelik kazanmaktadır. Dış etkenlere karşı güç kaybeden bağışıklık sistemine direnç kazandırmakta, zararlı organizmalara karşı kalkan oluşturmaktadır.  Ancak glutatyon deposu yetersiz kaldığı zaman, birçok olumsuz faktör ortaya çıkmakta, özellikle bağışıklık sistemi savunmasız duruma gelmektedir. Bu durumu önlemek amacıyla medikaller tarafından glutatyon tedavisi hizmeti sunulmaktadır. Çağın yeniliklerine bağlı olarak teknoloji ile zenginleştirilen ve geliştirilen bu yöntemde, başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Uzman tarafından gerçekleştirilen uygulamada, vücuda ihtiyacı olan glutatyonterapisi yapılmakta, depoda yetersiz hale gelen üçlü aminoasit tamamlanmaktadır. Müşteri memnuniyeti tedavinin hızla yayılmasına yol açmakta, uygulamaya duyulan talebi de arttırmaktadır.

Glutatyon Takviyesi Nedir?

Glutayonun önemine ve vücut içindeki işlevine değinen birçok yazı ve haberlerde ‘’Glutatyon takviyesi nedir?’’ sorusuna da cevap verilmektedir. Reaktif oksijen moleküllerini pasif hale getirmek, glutatyon takviyesinin ana amaçları arasında yer almaktadır. Takviyeyi gerekli kılan neden ise birçok insanda glutatyon deposunun yetersiz olmasıdır.  Dışarıdan takviye yapılarak glutatyon seviyesi normal hale getirilir. Özellikle günümüz şartlarında ek takviye amacı ile glutatyonterapisi uygulamak, doğal vücut dengenizi yeniden oluşturmanıza büyük katkı sağlayacaktır. 

Glutatyon Tedavisi Nedir?

Glutatyon tedavisi, hormon bozukluklarından kansere, kanserden stres bozukluğuna kadar birçok hastalık için alternatif yöntem olmaktadır. Doğru kişi tarafından, doğru bir şekilde uygulandığı zaman başarılı sonuç alma olasılığı da yükselmektedir. Dolayısıyla alınan hizmetin tedavi niteliğini kazanması için, uzmanlar ile iş birliği yapılmalıdır. Bireysel özellikler dikkate alınarak tedavi planlaması yapılacak, ihtiyaç duyulan glutatyontakviye miktarı belirlenecek ve fiyat bilgilendirmesi yapılacaktır.  Aynı zamanda ‘’glutatyon tedavisi nedir?’’ sorusunun detaylı cevaplandırması da uzman tarafından yapılacaktır.

Glutatyon Tedavisi Ne İşe Yarar?

Glutatyon Tedavisi Ne İşe Yarar?
Glutatyon Tedavisi Ne İşe Yarar?

Glutatyonun faydaları ve etkileri, glutatyon kullananlar tarafından yapılan yorumlar ile kapsamlı bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Hızlı ve etkili bir şekilde gözlemlenen sonuçlar, bu molekülün değerini kanıtlar niteliktedir. Onarıcı, koruyucu ve yenileyici niteliği ile üçlü kombo oluşturmakta, doku hücrelerini, yenilmez bir kale haline getirmektedir. 

 • Strese ya da zararlı faktörlere bağlı olarak serbest oksijen radikali oluştuğu zaman, bağışıklık sistemi gücünü kaybetmeye başlar. Ancak glutatyonun antioksidan özelliği ile güçlenen hücreler, hastalıklarla güçlü bir şekilde mücadele edebilir.
 • İnflamasyonu azaltarak Parkinson, Alzheimer gibi rahatsızlıkların tedavisinde etkin rol oynar.
 • Vücudun doğal dengesinin korunmasına yardımcı olarak stres bozukluklarına ve buna bağlı olarak ortaya çıkan psikolojik rahatsızlıklara iyi gelir.
 • Hücrenin sağlıklı DNA yapısını koruduğu için kanser oluşumunun önlenmesine yardımcı olur. Uzman tarafından yapılacak bir değerlendirme ile tedavi sürecinde de kullanılabilir.
 • Stres hormonu ve inflamasyon kaynaklı diyabet hastalıklarının tedavinde de glutatyon tedavisi kullanılmaktadır. Açlığın normal sınırlarda kalmasına destek olur, yüksek kan şekerinin hücrelerde oluşturduğu tahribatı ,onarıcı etkide bulunur.
 • Stres, sağlıksız beslenme ve olumsuz çevre koşullarının neden olduğu en önemli hastalıklardan biri de karaciğer yağlanmasıdır. Glutatyon takviyesi yapılarak, bu risk de azaltılmaktadır.
 • Tedavi ve terapi yöntemleri dışında; elma, sarımsak, ıspanak, brokoli gibi yiyecekler tüketilerek glutatyon üretimi desteklenebilir. Ancak ilerleyen yaş ile birlikte azalan glutatyon seviyesinin IV yolla takviye edilmesi daha çok önerilmektedir.

Glutatyon Tedavisi Nerede ve Nasıl Yapılmaktadır?

Glutatyon tedavisi, IV ve liposomal olmak üzere iki şekilde uygulanmaktadır. Ülkemizde kullanılan metot İV olmakla beraber, damardan verilen Glutatyon takviyesi şeklindedir. Günümüzde uygulama alanları artış göstermiştir. Ancak herkes tarafından yapılabilecek bir uygulama değildir. Uzmanlık, tecrübe ve yeterli donanım gerektirmektedir. Dolayısıyla en önemli ölçüt, güvenlik ve teknik yeterlilik olmaktadır.  Uzman önerisi olmadan yapılan bir uygulama, her açıdan risk taşıyacaktır.

Glutatyon’un Gençleştirici İksir Etkisi

Glutatyon Koruyucu Etki
Glutatyon Koruyucu Etki

Hücrelere sağlanan onarıcı ve yenileyici bu takviye, anti-aging etkisi oluşturmaktadır. Mitokondri sağlığını destekleyerek daha genç bir görünüm sağlamaktadır. Glutatyon serum olarak,terapi niteliğinde yapılan uygulama, hücrelerin canlı ve esnek görünümünü kazanmasına yardımcı olmaktadır.  Dokudaki tahribatı önleyici yönü de bu özellikleri ile ortaya çıkmaktadır. Metabolik hızı arttırıcı ve güçlü antioksidan özelliği ile zararlı organizmalara karşı koruyucu filtre oluşturur.Bu pozitif etki, cilt sağlığı ve estetik görünüme de doğrudan yansımaktadır.  Cilt sağlığı üzerindeki genel faydaları;

 • Toksin maddelerin vücuttan atılmasına yardımcı olur.
 • Nem dengesi oluşturarak sağlıklı bir görünüm kazandır.
 • Sigara dumanı, hava kirliliği gibi birçok faktörün cilt üzerindeki olumsuz etkisini azaltır.
 • Yaşlanmanın olumsuz etkilerini geciktirici etki sağlar.

Gençlik etkili karışımların birçoğunda yer alan ve özellikle son yıllarda uzmanlar tarafından sıkça önemi belirtilen glutatyon terapi, tüm bu olumlu özellikleri ile beraber sunulmaktadır.  Uygulamanın detaylarını öğrenmek ve fiyat hakkında bilgi almak için doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

Glutatyon Faydaları Glutatyon Koruyucu Etki
Glutatyon Faydaları Glutatyon Koruyucu Etki

Detaylı bilgi sahibi olmak ve glutatyon tedavisi, glutatyon uygulaması hakkında bilgi almak için 0 530 301 46 26 numarasından bizimle iletişime geçebilirsiniz. Tedavinin, kişisel beklentilerinizi hangi ölçüde karşılayacağı uzmanlarımız tarafından değerlendirilerek sürecin kapsamı özel olarak size sunulacaktır.

Glutatyon Faydaları Glutatyon Koruyucu Etki
Glutatyon Faydaları Glutatyon Koruyucu Etki

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek | HAİR35